fot. PAP/Leszek Szymański

Drugi dzień 20. Kongresu Gmin Wiejskich z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy w Warszawie trwa drugi dzień 20. Kongresu Gmin Wiejskich. Wydarzenie jest poświęcone najważniejszym problemom samorządów – zwłaszcza wyzwaniom, które stoją przed gminami z obszarami wiejskimi.

W czasie kongresu prezydent RP wręczył wysokie odznaczenia państwowe osobom, które zasłużyły się wybitną pracą na rzecz rozwoju samorządu. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski zostali odznaczeni wójt gminy Terespol, Krzysztof Iwaniuk i wójt gminy Łubianka, Jerzy Zająkała.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1729504702499258748

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu wskazał, że nowoczesne państwo musi być równomiernie rozwinięte. Mówił m.in. o sprawiedliwym podziale środków finansowych.

– Potrzeba tych środków finansowych jest bardzo duża. Im nasze państwo jest zasobniejsze, im więcej środków budżetowych w dyspozycji, tym większe są szanse na to, by fundusze, które są przekazywane w ręce samorządów na różnego rodzaju działania, były jak największe. Mam nadzieję i życzę tego Państwu, żeby te środki kolejnych latach wzrastały w stosunku do tego, co było w ostatnich latach. Jest to nam bardzo potrzebne po to, żeby Państwo mogli jak najszybciej rozwijać Polskę, bo musi się rozwijać zgodnie z zasadą pomocniczości – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W ramach kongresu odbywają się również obchody z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 30-lecia Związku Gmin Wiejskich RP, po jego reaktywacji w 1993 roku.

Związek Gmin Wiejskich RP to największa organizacja zrzeszająca samorządy wiejskie w naszym kraju. Jej główne cele to m.in. integracja gmin i rozwój samorządów lokalnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl