fot. flickr.com

Priorytety modernizacji sił zbrojnych

Obrona powietrzna, Marynarka Wojenna, a także działania w cyberprzestrzeni – to niektóre priorytety planu modernizacji technicznej sił zbrojnych na lata 2017-2022. Ma on być gotowy do połowy września. Poinformowali  o tym wczoraj w Sejmie przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej.

W Sejmie odbyło się posiedzenie komisji Obrony Narodowej, w której uczestniczyli: wiceszef MON-u Bartosz Kownacki oraz szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. Adam Duda.

Wskazali oni, że unieważnione zostały postępowania na teleinformatyczny system wsparcia dowodzenia dla batalionów zmotoryzowanych oraz na taktyczne drony krótkiego zasięgu i mini-bezzałogowce.

Jak powiedział gen. Adam Duda, zgodnie z decyzją szefa MON-u – z 24 czerwca – obecnie w resorcie obrony prowadzone są prace związane z redefiniowaniem aktualnie realizowanego planu modernizacji technicznej.

– Należy zaliczyć obronę powietrzną, modernizację marynarki wojennej, działania w cyberprzestrzeni, modernizacje wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz obronę terytorialną. Celem powołanego zespołu do wyżej wymienionych prac, którego przewodniczącym jest szef sztabu generalnego, jest opracowanie i przedstawienie do 15 września do zatwierdzenia ministrowi obrony narodowej projektu planu modernizacji technicznej w latach 2017- 2022 ze szczególnym uwzględnieniem lat 2017 – 2019 – zaznaczył gen. Adam Duda.

Gen. Adam Duda dodał też, że trwają rozmowy w zakresie transferu technologii z firmą Raytheon oraz konkurencyjnym konsorcjum MEADS.

RIRM

drukuj