Na północnym zachodzie Polski możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Grecja, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie, Kraje Beneluksu, północna Francja będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdować się będą pod wpływem rozległego wyżu znad Morza Czarnego.

Przeważająca część Polski znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Norweskim, tylko na południowym wschodzie pogodę będzie kształtować słabnący klin wyżu znad Morza Czarnego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa.

W sobotę zachmurzenie przeważnie małe, na północy miejscami umiarkowane. Rano na północnym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Po południu na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. na północy i północnym wschodzie do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie chwilami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, na północy kraju umiarkowane, na krańcach północno-zachodnich okresami duże i tam możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie kraju oraz na wybrzeżu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach okresami porywisty, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj