fot. twitter.com

KSP: Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego listem gończym m.in. za udział w grupie przestępczej

Poszukiwany od czterech lat listem gończym 46-letni mężczyzna został zatrzymany przez stołecznych policjantów. Mężczyzna był poszukiwany za produkcję narkotyków i udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymany – powiedziała we wtorek Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji, do zatrzymania doszło w drugiej połowie stycznia.

„Mężczyzna ukrywał się na jednej z posesji w powiecie płockim” – podała.

„Poszukiwany od czterech lat ukrywał się przed organami ścigania po tym, jak nie powrócił do zakładu karnego po odbyciu przepustki. Skazany był łączne na 23 lata pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję środków odurzających” – dodała Adamus.

Wskazała także, że według informacji śledczych 46-letni mężczyzna mógł próbować ucieczki oraz posiadać broń palną, dlatego do działań został zaangażowany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji.

„Podczas wykonywanych czynności zabezpieczono broń maszynową <<Scorpion>> wraz z amunicją, dwa komplety sfałszowanych dokumentów polskich oraz słowackich i środki odurzające” – tłumaczyła.

Po zatrzymaniu 46-latek został przewieziony z Komendy Stołecznej Policji, gdzie usłyszał kolejne zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, posiadania i posługiwania się podrobionymi dokumentami oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.

„Za wymienione przestępstwa grozi mu dodatkowe 10 lat pozbawienia wolności” – dodała.

Po usłyszeniu zarzutów 46-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 23 lata.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl