fot. https://twitter.com/PolicjaLubelska

KSP: Zabezpieczono 37 kilogramów marihuany; zatrzymano dwóch mężczyzn

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Dodał, że śledczy do sprawy zabezpieczyli 37 kilogramów marihuany.

Według informacji przekazanych przez rzecznika KSP, nad sprawą pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji.

„Dobre rozpoznanie środowiska stołecznych pseudokibiców doprowadziło do zatrzymania dwóch osób, które w jednym z mieszkań na warszawskiej Białołęce zorganizowali magazyn narkotykowy” – podkreślił nadkomisarz.

„Policjanci ustalili, że znani im z wcześniejszej przestępczej działalności mężczyźni, mają pojawić się pod wcześniej ustalonym adresem. W pewnym momencie zauważyli jadących vw passatem dwóch mężczyzn, którzy po zaparkowaniu samochodu, udali się do jednej z klatek schodowych, by po kilkunastu minutach ponownie pojawić się na parkingu. Tym razem mężczyźni mieli ze sobą plecak i dwie torby” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że w związku z podejrzeniem, że w plecaku mężczyźni mogą mieć środki odurzające, policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzn.

„Okazało się, że to karani już wcześniej za przestępstwa narkotykowe 40-latek i jego młodszy, 30-letni kolega” – podał nadkomisarz Sylwester Marczak.

„W trakcie legitymowania obaj nerwowo się zachowywali, dodatkowo policjanci wyczuli silną woń marihuany, która wydobywała się z przenoszonych przez nich bagaży. W trakcie przeszukania okazało się, że wewnątrz plecaka znajdowały się dwie torby foliowe z suszem roślinnym, natomiast w torbach papierowych, które miał przy sobie 40-latek, hermetycznie zapakowane w folię pakunki z suszem roślinnym, a także woreczek foliowy z białą zbryloną substancją oraz pieniądze” – powiedział.

Nadkomisarz Sylwester Marczak podkreślił, że po zatrzymaniu śledczy przeszukali mieszkanie, które mężczyźni wcześniej opuścili.

„Tam policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające, m.in. susz roślinny, kokainę i heroinę. Ponadto w lokalu znaleźli wagę i zgrzewarkę do hermetycznego pakowania narkotyków” – zaznaczył.

Dodatkowo policjanci wraz z zatrzymanymi udali się do ich miejsc zamieszkania, gdzie u 30-latka zabezpieczyli ponad 62 tysięcy złotych oraz haszysz, natomiast u 40-latka kokainę.

„Po wstępnie przeprowadzonych testach policjanci ustalili, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana o łącznej wadze niemalże 37 kilogramów, ponadto 27 gramów kokainy, 84 gramy heroiny i prawie 20 gramów haszyszu” – wyliczył nadkomisarz Sylwester Marczak.

Obaj mężczyźni po zatrzymaniu zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ w Warszawie.

„Po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu” – dodał rzecznik KSP.

Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

„Policjanci dalej pracują nad sprawą, niewykluczone są kolejne zatrzymania” – wyjawił nadkomisarz Sylwester Marczak.

PAP

drukuj