fot. policja.waw.pl

KSP: zabezpieczono podrobioną odzież i obuwie; zatrzymano cztery osoby

Stołeczni policjanci zabezpieczyli odzież i buty, a także metki, emblematy i arkusze ze podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Zabezpieczono też sprzęt służący do nanoszenia tych znaków – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że do sprawy zatrzymano cztery osoby.

Nad sprawą wprowadzania do obrotu towarów z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, które następnie trafiały na rynek, pracowali policjanci wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji.

„Policjanci ustalili, że w powiecie piaseczyńskim dochodzi do przechowywania i przeładunku nielegalnych rzeczy, a także do nanoszenia na towary podrobionych znaków markowych firm” – przekazał nadkomisarz Sylwester Marczak.

„Podczas przeszukania magazynów oraz samochodu dostawczego policjanci znaleźli i zabezpieczyli odzież, obuwie i galanterię w ilości prawie dziewięć tysięcy sztuk oraz setki tysięcy metek, emblematów i arkuszy z naniesionymi znakami towarowymi różnych popularnych marek” – wyliczył rzecznik KSP.

Wskazał, że oprócz tego, mundurowi zabezpieczyli profesjonalną prasę termiczną służącą do nanoszenia na odzież podrobionych znaków towarowych.

„W sprawie zatrzymano 58-letnią kobietę i trzech mężczyzn w wieku 29, 33 i 53 lat. Dwóch z nich usłyszało już zarzut wprowadzania do obrotu i oznaczenia towaru podrobionym znakiem towarowym, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu” – przekazał dodając, że zgodnie z przepisami Ustawy prawo własności przemysłowej grozi im do 5 lat więzienia.

Podał, że wstępne straty z tytułu przestępczej procedury oszacowano na około trzy miliony złotych.

„Czynności realizowane były przy wsparciu policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie” – dodał.

PAP

drukuj