fot. twitter.com

Mazowieckie: Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana przez grupę „Skorpion”

Policjanci z grupy „Skorpion” zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową i zatrzymali 29-latka – poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI. Mężczyzna usłyszał zarzuty pomocnictwa w kradzieży z włamaniem.

Policjanci z grupy „Skorpion” z komendy rejonowej na Pradze Północ wpadli na trop dziupli działającej na terenie Wołomina.

„Wszystko wskazywało na to, że mogą tam być przechowywane i demontowane samochody kradzione na terenie Warszawy i okolic. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację” – podała mł. asp. Irmina Sulich.

Niebawem przy współpracy kryminalnych z Wołomina wkroczyli na teren jednej z posesji. Tam znaleźli skradzioną mazdę, elementy od toyoty i zabezpieczyli narzędzia do ich demontażu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mazda o wartości 85 tysięcy złotych została skradziona dwa dni wcześniej z terenu Niemiec.

„Do tej sprawy operacyjni zatrzymali 29-latka. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów. Za pomocnictwo w kradzieży z włamaniem 29-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia” – przekazała Irmina Sulich.

Dodała, że to nie koniec tej sprawy.

„Pozostaje jeszcze wiele pytań, na które kryminalni będą szukali odpowiedzi, między innymi kto stał za całym tym procederem” – wyjaśniła Sulich.

 PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl