fot. pixabay.com

Koszalin: Członkowie dwóch grup przestępczych wyłudzających pieniądze od seniorów z zarzutami

Członkowie dwóch grup przestępczych wyłudzających pieniądze od seniorów wpadli w ręce policji, gdy oszustw dokonywali na terenie Koszalina i okolic. Zatrzymani 18-latek z Kołobrzegu i 41-latek z Wrocławia usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani na trzy miesiące – poinformował oficer prasowy koszalińskiej policji.

St. asp. Rafał Skoczylas powiedział, że dwóch zatrzymanych mężczyzn to członkowie dwóch różnych grup przestępczych wyłudzających pieniądze od seniorów metodą „na policjanta” i „na wnuczka” w Koszalinie i okolicy. Z gromadzonego materiału dowodowego wynika, że obie grupy działały także w innych miastach Polski.

Zatrzymani 18-latek z Kołobrzegu i 41-latek z Wrocławia odpowiadali za odbiór pieniędzy od pokrzywdzonych.

„Mieli przy sobie pieniądze, które odebrali w piątek od oszukanych. Łącznie było to ok. 38 tys. zł. Przy 18-latku ujawniliśmy 24 tys. zł, a przy 41-latku nieco ponad 13 tys. zł. Obaj mieli też narkotyki” – poinformował st. asp. Skoczylas.

18-latek usłyszał zarzut dokonania jednego wyłudzenia, o pięć podejrzany jest 41-latek na łączną kwotę 117 tys. zł.

„Sprawa jest jednak rozwojowa i niewykluczone, że gromadzony materiał dowodowy pozwoli na postawienie im kolejnych zarzutów za popełnione przestępstwa. Policja nie wyklucza także dalszych zatrzymań” – zaznaczył st. asp. Skoczylas.

Dodał, że obaj przed sądem odpowiedzą także za posiadanie narkotyków.

Podejrzani w poniedziałek zostali postanowieniem Sądu Rejonowego w Koszalinie aresztowani tymczasowo na trzy miesiące.

Za przestępstwo wyłudzenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak podał st. asp. Skoczylas zatrzymani mieli związek z oszustwami na szkodę starszych osób, do których dochodziło w Koszalinie i na terenie powiatu koszalińskiego w ciągu ostatnich kilku tygodni.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl