fot. twitter.com/PolskaPolicja

KSP: Zlikwidowana plantacja konopi pod Nadarzynem

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową stołecznej komendy zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 30 rosnących krzewów oraz 10 już ściętych. Do sprawy zatrzymano jedną osobę.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową na podstawie ustaleń operacyjnych potwierdzili, że pod Nadarzynem znajduje się plantacja konopi. Przestępcy zorganizowali uprawę na terenie nieużytków rolnych, w miejscowości Wolica.

„Miejsce znajdowało się na w sąsiedztwie bagien, było trudno dostępne. Policjanci natrafili na trzy poletka, na których uprawiane były konopie. Zabezpieczyli trzydzieści pięć krzewów, z czego dziesięć było już ściętych. W toku dalszych działań, przy ogrodzeniu jednej z posesji funkcjonariusze ujawnili kolejnych pięć krzewów konopnych” – poinformowała Edyta Adamus z wydziału prasowego KSP.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, mundurowi „zapukali do drzwi posesji, przy której rosły rośliny”. W lodówce 32-letniego gospodarza ujawnili torebki z marihuaną, pudełko zawierające ten sam susz, a także metalową puszkę z tzw. skrętami. Właściciel posiadał także małą wagę elektroniczną. Mężczyzna przyznał, że jest właścicielem marihuany i krzewów rosnących w pobliżu jego domu. Nie potwierdził natomiast swojego związku z krzewami rosnącymi na terenie bagien.

„Po skompletowaniu wszystkich materiałów policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam 32-latek usłyszał zarzut uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem” – podała KSP.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl