fot. twitter.com/PolskaPolicja

KSP: policjanci dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy

Stołeczni policjanci aktywnie włączyli się w działania związane z przybyciem do naszego kraju ogromnej liczby uchodźców z Ukrainy. Działania funkcjonariuszy obejmują wiele obszarów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa naszym wschodnim sąsiadom. Jednym z najważniejszych jest handel ludźmi i związane z nim zagrożenia – poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

„Dlatego stołeczni policjanci kontrolują przede wszystkim dworce autobusowe i kolejowe, a także punkty recepcyjne, gdzie najczęściej zbierają się duże grupy uchodźców z Ukrainy, w większości kobiety z dziećmi. Funkcjonariuszy można każdego dnia zobaczyć na warszawskich dworcach: Centralnym, Wschodnim i Zachodnim, czyli miejscach, do których w większości przybywają uchodźcy, ale też przesiadają się, udając w dalszą podróż” – tłumaczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Nadkomisarz wskazał, że w działania włączają się policjanci wszystkich komend rejonowych i powiatowych, jak również komisariatów specjalistycznych, ale także policjanci pionów kryminalnych Komendy Stołecznej Policji.

„Bardzo często funkcjonariusze podejmują interwencje, które mają przeciwdziałać wszelkiego rodzaju zagrożeniom. Mowa tu przede wszystkim o kontroli pojazdów i samych kierujących, którzy prywatnie oferują usługi przewozu osób” – podkreślił.

„Jak dotąd w związku z podjętymi przez stołeczną Policję działaniami, zostało wylegitymowanych 2,8 tys. osób. Policjanci skontrolowali też 1,1 tys. pojazdów. Przez cały czas można też zgłaszać policjantom wszelkie podejrzenia dotyczące możliwości wykorzystania uchodźców” – zaznaczył.

Poinformował, że policjanci prowadzą też działania profilaktyczne.

„Odwiedzają dzieci na warszawskich dworcach, aby dodawać im otuchy w trudnych chwilach. Rozdają najmłodszym maskotki i słodkie upominki, a także tzw. opaski niezgubki” – podał.

„Ponadto spotkają się z uchodźcami przybywającymi na teren garnizonu stołecznego, aby przekazać im cenne informacje oraz numery kontaktowe, pod które należy telefonować w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia” – dodał rzecznik KSP.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl