Mazowieckie: policja zatrzymała poszukiwanego za napad na bank w Niemczech

55-letniego mieszkańca Kętrzyna, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, zatrzymali na drodze krajowej nr 61 policjanci z Pułtuska (Mazowieckie). Mężczyzna jest podejrzany o napad na bank na terenie Niemiec.

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku sierż. sztab. Milena Kopczyńska, 55-latek wpadł w ręce policjantów z drogówki po tym, jak kierując samochodem, popełnił szereg wykroczeń drogowych.

„Niebezpiecznie wyprzedzał inny pojazd i nie stosował się do linii podwójnej ciągłej” – powiedziała sierż. sztab. Milena Kopczyńska.

Po zatrzymaniu samochodu, wylegitymowaniu kierowcy i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o napad na bank na terenie Niemiec.

„Do zdarzenia doszło 10 sierpnia. Od tamtej pory podejrzany o udział w tym przestępstwie był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości” – dodała policjantka.

W samochodzie marki BMW, którym poruszał się zatrzymany, znaleziono atrapę broni, a sam pojazd prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Mieszkaniec Kętrzyna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję do Niemiec.

PAP/RIRM

drukuj