By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41659145

Sąd wysłucha mów końcowych stron drugiego procesu ws. zabójstwa gen. Marka Papały

Po 22 latach wraca sprawa zabójstwa byłego szefa policji – generała Marka Papały. Przed Sądem Okręgowym w Warszawie strony drugiego procesu zaczną wygłaszać mowy końcowe.

25 czerwca 1998 roku, chwilę przed godz. 22.00 generał Marek Papała zaparkował swój samochód przed blokiem. Kiedy otworzył drzwi, by wysiąść, ktoś postrzelił go prosto w głowę. Do dziś nie udało się ustalić, kto popełnił zbrodnię, dlatego sprawa wraca do sądu. Odbędzie się ona przy ul. Kocjana w Warszawie, w specjalnej sali sądowej, w której w przeszłości sądzeni byli najgroźniejsi przestępcy i zeznają tam osoby, których bezpieczeństwo jest szczególnie chronione.

Proces pierwotnie ruszył w październiku 2015 r. O zabójstwo generała Marka Papały oskarżono złodzieja samochodów Igora M., ps. Patyk. Według łódzkiej prokuratury zastrzelił on generała Marka Papałę w trakcie próby kradzieży jego samochodu. Z taką wersją zdarzeń nie zgadzali się byli funkcjonariusze policji oraz dziennikarze śledczy. Wskazano na szereg nieścisłości.

Wraz z Igorem M. oskarżono wtedy sześć osób, którym zarzucono kradzieże kilkudziesięciu samochodów osobowych. Trzem z nich zarzucono także usiłowanie dokonania rozboju wobec generała Marka Papały. W 2009 r. do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Z. „Słowikowi” i Ryszardowi B., zarzucający im m.in. nakłanianie do tego mordu. W 2013 r. Sąd Okręgowy obu uniewinnił, a dowody uznał za „kruche”. 2 lipca 1998 generał Marek Papała został pochowany na cmentarzu w rodzinnym Pruchniku. W lutym 2020 roku jego szczątki przeniesiono na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl