fot. M. Drwal/BPKEP

XII Marsz Świętości Życia w Warszawie

Pod hasłem „Tak dla życia” już po raz dwunasty ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. Najpierw w dwóch stołecznych katedrach sprawowane były Msze Św. Potem uczestnicy zgromadzeni na Placu Zamkowych skąd przemaszerowali do Bazyliki Świętego Krzyża.

Ks. Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podkreślał, że tegoroczny marsz łączy się z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, wielkiego orędownika życia.

Jan Paweł II to słowo tak dla życia przez cały swój pontyfikat, a nawet przed tym pontyfikatem, wypowiadał tyle razy, wypowiadał tak głośno i tyle uczynił dla tego żeby wszyscy w sposób piękny i wspaniały patrzyli na życie. Patrzyli na jego świętość, a równocześnie byli zdeterminowani by bronić każdego życia poczętego i każdego człowieka, który przychodzi na ten świat, gdy jest malutkim dzieckiem, ale także wtedy, gdy jest starym człowiekiem – mówił ks. kard Kazimierz Nycz.

Licznie zgromadzeni uczestnicy, którzy całymi rodzinami wzięli udział w marszu zwracali uwagę, że ich obecność jest dawaniem świadectwa.

Marszowi towarzyszyła akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której były zbierane artykuły dla mieszkańców Domu Samotnej Matki w Chyliczkach i Zielonce.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj