22. Targi Wydawców Katolickich

W Warszawie w Arkadach Kubickiego rozpoczęły się dziś 22. Targi Wydawców Katolickich. Wśród nich jest także wydawnictwo WSKSiM oraz Nasza Przyszłość.

Oficjalne otwarcie odbyło się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Obecni byli m.in. były sekretarz Stolicy Apostolskiej ks. kard. Tarcisio Bertone, przewodniczący  KEP-u ks. abp. Stanisław Gądecki, a także  marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

W programie targów przewidziano spotkania autorskie, pokazy filmów oraz panele dyskusyjne. Nie zabraknie również warsztatów, w których będą mogli uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci.

Paweł Waszczyk, rzecznik Tragów zwraca uwagę, że licznie zgromadziły one wystawców z kraju i zagranicy.

Tegoroczna edycja Targów zgromadzi blisko 180 wystawców z Polski i ze świata. Dzięki ich aktywności zaprezentujemy około 10 tys. najpopularniejszych książek religijnych, które ukazały się w Polsce w ostatnich latach. Nie ścigamy się w celu bicia rekordów, ale w ub.r. przekroczyliśmy 25 tys. osób odwiedzających, jeżeli chodzi o frekwencję, a pierwsze edycje – sprzed dwóch dekad – zgromadziły około 2 tys. osób – mówi Paweł Waszczyk.

22 Targi Wydawców Katolickich potrwają cztery dni. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a współorganizatorem Zamek Królewski w Warszawie.

RIRM

drukuj