fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Dzisiaj już nikt nie zaprzecza, że w Warszawie była afera reprywatyzacyjna. Teraz czekamy na efekty pracy zespołu prokuratorów w Krakowie

Skala tego, co wydarzyło się w Krakowie, jest  bardzo duża. Niektórzy mówią, że może być porównywalna do sytuacji, które miały miejsce w Warszawie. Tym sprawom również się przyglądamy. Obecnie w Krakowie pracuje zespół prokuratorski, więc poczekajmy na efekty. Pamiętajmy, że proceder reprywatyzacji trwa od początków III RP – podkreślił Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, we wtorkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja.

Patryk Jaki wskazał, że komisja ds. „dzikiej reprywatyzacji”, którą kieruje w Warszawie, walczy już od dawna i pomimo trudności udaje się wiele spraw rozwiązać.

– Komisja ma przede wszystkim cel śledczy, dzięki któremu udało się odkryć wiele nowych faktów. Dzisiaj już nikt nie zaprzecza, że była afera reprywatyzacyjna. Oddawanie nieruchomości za bezcen, które miało miejsce w Warszawie, dzięki naszej pracy zostało wstrzymane. Teraz wszyscy boją się oddawać nieruchomości na taką skalę jak kiedyś – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Gość Radia Maryja przyznał, że podobna komisja przydałaby się w Krakowie, jednak w tej chwili tamtejszym problemem reprywatyzacji zajmuje się zespół prokuratorski.

– Skala tego, co wydarzyło się w Krakowie, jest bardzo duża. Niektórzy mówią, że może być porównywalna do niektórych sytuacji, które miały miejsce w Warszawie. Tym sprawom również się przyglądamy. Obecnie w Krakowie pracuje zespół prokuratorski, więc poczekajmy na efekty. Pamiętajmy, że jest to proceder, który trwał od początków III RP, tzn. masowe wyłudzanie majątku publicznego dla wąskich grup, które miały dojścia, układy i w wielu przypadkach nastąpiły niestety nieodwracalne skutki prawne. Natomiast tam, gdzie możemy, próbujemy wyciągać wnioski w stosunku do ludzi, którzy te przestępstwa popełniali i korzystali z majątku wszystkich za bezcen – zaznaczył polityk.

Cała rozmowa z wiceministrem Patrykiem Jakim dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl