fot. PAP/Grzegorz Momot

Wicepremier B. Szydło: Rodzina jest symbolem, wokół którego koncentrujemy całą naszą politykę

Rodzina jest symbolem, wokół którego koncentrujemy całą naszą politykę – podkreśliła wicepremier Beata Szydło w Krakowie. Jak dodała, rząd wspiera także seniorów, do których skierowane są dodatkowe środki w ramach programu „13 emerytura”.

Podczas spotkania z emerytami i rencistami w Krakowie wicepremier podkreśliła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości pamięta o seniorach – także przy innych programach. Przypomniała m.in. przywrócenie wieku emerytalnego do 60 i 65 lat oraz program darmowych leków.

Nasz rząd kojarzy się z programami społecznymi, ze wsparciem rodziny, z czego jesteśmy dumni – wskazała Beata Szydło.

– Myślę, że dzięki takim programom jak „500 plus” udało nam się nie tylko dać wsparcie materialne wielu polskim rodzinom, nie tylko pomóc tam, gdzie rzeczywiście była wielka bieda i ubóstwo, ale pokazać nową perspektywę spojrzenia na rodziny. Dzisiaj rodzina jest symbolem, wokół którego koncentrujemy całą naszą politykę, ale myślimy o rodzinie wielopokoleniowej, stąd tak dużo ważnych projektów i programów kierowanych właśnie do seniorów – zaznaczyła wicepremier.

Prorozwojowość programów społecznych podkreślał także prezes PiS Jarosław Kaczyński obecny na spotkaniu z seniorami w Krakowie. Te projekty mają zwiększyć i przyspieszyć rozwój naszego kraju – zapewniał.

RIRM

drukuj