M. Suski: Opozycji chodzi o robienie zamętu

Platforma Obywatelska zaprezentowała w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Jak poinformował Sławomir Neumann, kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. Odnosząc się do tego wniosku poseł PiS Marek Suski zaznaczył, że opozycji chodzi przede wszystkim o robienie zamętu.

Szef klubu Platformy Obywatelskiej mówił na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd od 17 miesięcy demoluje Polskę, zawłaszcza swobody obywatelskie, atakuje samorządy, sądownictwo, i skompromitował Polskę na arenie międzynarodowej”.

Zapowiedział, że PO przekaże wniosek innym opozycyjnym klubom parlamentarnym i będzie je przekonywać do jego poparcia.

Poseł PiS-u Marek Suski w rozmowie z naszą redakcją ocenia że ten wniosek jest bezsensowny.

– Oczywiście chodzi im o robienie zamętu, o ciągłe rzucanie kłód pod nogi i sypaniu piasku w tryby. Nic więcej po za tymi celami oni nie osiągną, ani żaden inny cel im nie przyświeca. Przecież ten wniosek nie ma na celu wymyślenia czegoś pozytywnego dla Polaków, tylko utrudniania życia rządowi – powiedział poseł.

Inicjatywę PO zamierza poprzeć Nowoczesna; rządu nie będzie też broniło PSL. Paweł Kukiz mówił we wtorek, że prawdopodobnie nie weźmie udziału w głosowaniu nad odwołaniem Rady Ministrów.

Pomimo wsparcia opozycji, inicjatywa Platformy nie ma szans powodzenia – PiS, wraz z posłami Solidarnej Polski i Polski Razem, dysponuje w Sejmie stabilną większością 234 posłów.

RIRM

drukuj