Program „Rodzina 500 plus” – trwają prace

Realizacja sztandarowego programu „Rodzina 500 plus” to wspólne wyzwanie rządu i samorządów – powiedziała premier Beata Szydło.

Na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zapewniła też, że rząd będzie wyznaczał zadania samorządom, wyposażając je w odpowiednie środki finansowe. W ten sposób ma zerwać z dotychczasową złą praktyką.

Szefowa polskiego rządu wskazała na potrzebę współpracy rządu z wojewodami i samorządami. Najważniejszym wspólnym i dużym wyzwaniem ma być realizacja prorodzinnego programu „500 plus”.

– W tej chwili program jest po konsultacjach. W najbliższym czasie zostanie przyjęty przez rząd. Rozpoczną się prace Sejmowe. Program po przyjęciu i podpisaniu przez prezydenta będzie mógł być realizowany. Samorządy są niezwykle ważnym elementem wykonania tego programu. To przede wszystkim na państwa instytucjach będzie spoczywała ta bezpośrednia realizacja i wyjście do ludzi. Przed nami dużo pracy, ale to nasz wspólny program i jeżeli wszystko będzie przebiegało tak, jak zakładamy – osiągniemy wspólny sukces – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Program „Rodzina 500 plus” ma zacząć działać od 1 kwietnia. Zakłada przekazywanie nieopodatkowanych 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Rodziny o niskich dochodach mają otrzymać wsparcie także na pierwsze dziecko.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego stanowi forum wypracowania wspólnego stanowiska. Jej zadaniem jest rozpatrywanie problemów związanych, m.in. z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i z polityką państwa wobec samorządu. Dzisiejsze posiedzenie Komisji jest pierwszym spotkaniem po powołaniu rządu Beaty Szydło.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl