Obchody święta flagi z udziałem premier Beaty Szydło

Trwają centralne obchody święta Flagi Rzeczpospolitej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Przed kancelarią premier Beaty Szydło uroczyście wciągnięto flagę narodową na maszt.

Premier Beata Szydło przekazała  pozdrowienia dla Polaków mieszkających poza granicami kraju z okazji obchodzonego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

„Chcę zapewnić, że Polska zawsze będzie na was czekać” – podkreśliła Beata Szydło.

Zapewniła też, że dla jej rządu jedną z najważniejszych kwestii jest budowanie poczucia wspólnoty, współpracy i jedności.

„Nieważne, gdzie mieszkamy, gdzie jest centrum naszego życia. Zawsze i wszędzie łączy nas Polska, miłość i przywiązanie do ojczyzny, duma z biało-czerwonej flagi i godła z orłem białym” – powiedziała szefowa polskiego rządu.

„W tym wyjątkowym dniu pragnę ciepło i serdecznie pozdrowić wszystkich Polaków żyjących poza granicami kraju. Chcę zapewnić, że Polska zawsze będzie na was czekać” – dodała premier.

„Wasze serca biją po polsku. Zawsze, szczególnie w najtrudniejszych momentach historii naszego kraju mogliśmy liczyć na waszą pomoc, pamięć i wsparcie. Chcę wam podziękować i wyrazić głębokie uznanie, że często – wbrew okolicznościom – zachowaliście przywiązanie do polskości i nadal ją pielęgnujecie” – mówiła Beata Szydło w transmitowanym przez telewizję wystąpieniu.

Obchodzony 2 maja Dzień Polonii i Polaków za granicą zainicjował Senat w 2002 r. „w uznaniu wielowiekowego wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości; za wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach, w celu potwierdzenia więzi z Macierzą i jedności wszystkich Polaków”.

Jeszcze przed godziną 12.00 prezydent podpisał inicjatywę legislacyjną z zakresu oświaty polonijnej. Jak dowiedział się „Nasz Dziennik” – projekt ustawy ma gwarantować ulgi dla uczniów szkół polonijnych, przyjeżdżających do Polski.

O godz. 12.00 na dziedzińcu Belwederu prezydent wręczył odznaczenia państwowe. Po południu natomiast odbyła się konferencja oraz uroczysty koncert z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego – wskazał Ryszard Terlecki.

Będzie to uroczyste spotkanie z okazji święta Flagi RP i święta Konstytucji. Odbędzie się spotkanie grona naszych sympatyków, działaczy, osób zaproszonych oraz mediów. W czasie tego spotkania będzie miało miejsce wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego – powiedział szef KP PiS-u Ryszard Terlecki.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl