fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier zezna w charakterze świadka ws. wypadku w Oświęcimiu

Premier Beata Szydło w charakterze świadka złoży dziś zeznania w związku z wypadkiem rządowej kolumny w Oświęcimiu. Przesłuchanie rozpocznie się po popołudniu w krakowskiej prokuraturze – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

We wtorek premier Beata Szydło powiedziała, że odpowie na pytania prokuratury dotyczące wypadku z 10 lutego. Prezes Rady Ministrów odniosła się również do pytań dziennikarzy ws.  zachowania i działań opozycji po tym zdarzeniu.

Nie chciałabym oceniać tego co wyprawiali panowie posłowie z opozycji, dlatego że jestem stroną w tym postępowaniu i byłam w tej kolumnie. Nie chce sprowadzać się do takiego poziomu, jak Ci panowie to pokazali. Przede wszystkim czekam na to, żeby organa do tego powołane, odpowiedzialne za przeprowadzenie postępowania, wyjaśniły sprawę. To jest kwestia prokuratury i sądów. Chcę tylko zaznaczyć, że wszyscy wobec prawa jesteśmy równi , postępowanie jest transparentne. Mam nadzieje, że wszyscy, którzy próbują na tym co się wydarzyło zbić kapitał polityczny, wreszcie się opamiętali – zaznaczyła premier.

Szefowa rządu do ubiegłego piątku przebywała w szpitalu w Warszawie po wypadku samochodowym w Oświęcimiu.

Oprócz premier ranni zostali w nim także dwaj funkcjonariusze BOR. Prokuratorski zarzut w tej sprawie usłyszał Sebastian K., 21-letni kierowca fiata seicento.

RIRM

drukuj