Na polecenia papieża kupiono żywność z terenów trzęsienia ziemi

Papież Franciszek postanowił pomóc producentom i sprzedawcom żywności ze środkowych Włoch pogrążonych w trudnościach z powodu trzęsień ziemi, jakie nawiedziły te tereny. Papieski jałmużnik ks. abp Konrad Krajewski pojechał tam kupić produkty w imieniu papieża.

O inicjatywie papieża Franciszka, którą zrealizował ks. abp Krajewski – bliski współpracownik papieża, zajmujący się w jego imieniu działalnością dobroczynną wraz z ks. abp. Piero Marinim, poinformowały w środę włoskie media. Podkreślono, że papież Franciszek wysłał ich „na zakupy”, by zrobili zapasy żywności do stołówek dla ubogich w Rzymie.

Wysłannicy papieża byli w minionych dniach w firmie w gospodarstwie rolnym w miejscowości Accumoli, która ucierpiała w trzęsieniu ziemi w sierpniu zeszłego roku. Odwiedzili także rejon miasta Ascoli Piceno.

Spotkali się z lokalnymi producentami i dystrybutorami żywności, borykającymi się z problemami po kataklizmie, bo ich zakłady oraz magazyny zostały całkowicie bądź częściowo zniszczone.

Arcybiskup Krajewski kupił makaron, sery, wino i wędliny. Produkty te w poniedziałek i wtorek przekazano rzymskim stołówkom dobroczynnym, wspieranym przez papieża.

Kupowanie żywności z regionów Umbria, Marche, Abruzji i Lacjum jest coraz popularniejszą we Włoszech formą pomocy dla ludności z terenów nawiedzonych przez trzęsienia ziemi w sierpniu, październiku i styczniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl