Premier Szydło o systemie zdrowia: Musimy naprawić zaległości z poprzednich lat

Musimy nadrobić zaległości z poprzednich lat i naprawić cały system ochrony zdrowia. Nie chcemy wprowadzać zmian, które będą tylko i wyłącznie dedykowane punktowo jednej grupie – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że rząd zdaje sobie sprawę, że zmiany w służbie zdrowia są konieczne i potrzebne.

„Zdajemy sobie też sprawę z tego, że wynagrodzenia to jest ten temat, który wymaga nie tylko szczegółowej rozmowy, ale też przygotowania. My wiemy, że takie są oczekiwania nie tylko rezydentów, ale również przedstawicieli innych zawodów medycznych” – powiedziała.

„Natomiast państwo musicie też zdawać sobie sprawę z tego, że niestety musimy nadrobić zaległości z poprzednich lat i musimy naprawić cały system. Nie chcemy wprowadzać zmian, które będą tylko i wyłącznie dedykowane punktowo jakiejś jednej grupie i będą gdzieś gasiły pożar w jednym obszarze, tylko chcemy wprowadzić zmiany systemowe” – dodała premier.

Beata Szydło przypomniała także projekty ustaw, które już zostały przyjęte – dotyczący m.in. sieci szpitali i wynagrodzeń. Przypomniała także o ustawie dotyczącej podstawowej opieki zdrowotnej (nad którą trwają obecnie prace w Sejmie).

„To jest właśnie naprawianie całościowe systemu” – powiedziała szefowa rządu.

Premier bierze udział w obradach RDS, która w środę rozmawiać miała m.in. o funkcjonowaniu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Po posiedzeniu Rady Beata Szydło ma spotkać się z członkami Porozumienia Rezydentów OZZL.

Protestujący od poprzedniego poniedziałku rezydenci zawiesili w środę rano głodówkę do czasu spotkania z premier. Szydło zaproponowała im we wtorek wieczorem spotkanie, ale dopiero po zakończeniu trwającego protestu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl