fot. TV Trwam

Pos. J. Mosiński o decyzji WSA ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6: Ze zdziwieniem odbieram kolejny wyrok, który jest trochę sprzeczny z linią działalności komisji weryfikacyjnej

Ze zdziwieniem odbieram kolejny wyrok, który jest trochę sprzeczny z linią działalności komisji weryfikacyjnej. Oczywiście zobaczymy, co sąd zawrze w uzasadnieniu pisemnym, ale bez wątpienia będziemy się kierować kasacją do Naczelnego Sądu Administracyjnego – mówił poseł Jan Mosiński w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja o decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6.

Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność decyzji zwrotowej ratusza ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6 oraz decyzji komisji weryfikacyjnej uchylających to postanowienie stołecznego magistratu. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd w uzasadnieniu wskazał, że konieczne jest jednoczesne wyeliminowanie decyzji komisji weryfikacyjnej oraz decyzji prezydenta Warszawy. Według sądu, pozwala to na uporządkowanie sytuacji.

Jest to pierwsze takie orzeczenie ws. ze skarg na decyzje komisji weryfikacyjnej. Oznacza to, że po uprawomocnieniu się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego sprawa wróci do miasta i stołeczny ratusz będzie musiał ponownie rozpatrzyć wniosek dekretowy ws. tej nieruchomości.

Poseł Jan Mosiński, członek komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich, jest zaskoczony wyrokiem WSA.

– Tworzy się jakąś dziwną linię orzeczniczą, która polega na tworzeniu nowych analiz prawnych ustaw, natomiast sąd jest od tego, aby orzekać na podstawie konkretnych ustaw, a ustawa komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich określa, jakie mamy uprawnienia, zadania i nikt na chwilę obecną tego nie podważył. Ze zdziwieniem odbieram kolejny wyrok, który jest trochę sprzeczny z linią działalności komisji weryfikacyjnej.  Oczywiście zobaczymy, co sąd zawrze w uzasadnieniu pisemnym, ale bez wątpienia będziemy się kierować kasacją do Naczelnego Sądu Administracyjnego – oświadczył poseł Jan Mosiński.

Komisja Weryfikacyjna postanowieniami z października i listopada 2018 r. uznała, że decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6 zostały wydane z naruszeniem prawa i postanowiła o uchyleniu tych decyzji.

Postanowienie komisji weryfikacyjnej ws. Wilczej i Skorupki 6 zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego beneficjenci i warszawski ratusz.

RIRM

drukuj