fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik KGP: Apelujemy do kierowców, aby stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem przy cmentarzach

Apelujemy do kierowców, aby ci stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem przy cmentarzach – mówił rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Do 3 listopada na polskich drogach potrwa policyjna akcja „Znicz”.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1189837733075857408

W tegorocznej edycji akcji, która rozpoczęła się dziś rano i potrwa do 3 listopada do godziny 22.00, weźmie udział około 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby czas listopadowego odwiedzania cmentarzy i spotkań z bliskimi był bezpieczny.

Policjantów spotkamy przy cmentarzach, gdzie będą kierować ruchem. Należy się spodziewać wzmożonych kontroli trzeźwości, szczególnie na drogach wylotowych przy dużych miastach.

Policja apeluje, aby zadbać o stan techniczny swojego samochodu – sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł i wycieraczek. Niezwykle ważna jest także kondycja kierowcy. Wsiadajmy za kierownicę wypoczęci.

Policjantów będzie wspierać m.in. Żandarmeria Wojskowa – mówił podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

– To nie tylko ruch drogowy, ale straż miejska, inne wydziały policji są zaangażowane. Pełne ręce roboty i wszystkie ręce na pokład. Ale też nikogo nie powinno dziwić to, że zobaczy żandarmerię wojskową przy cmentarzu, bo również, jak co roku, niewątpliwie będą nas wspomagać, a to jest bardzo wielka pomoc. Nie sposób też nie wspomnieć tego, jak to wyglądało w poprzednim roku. Poprzednia akcja „Znicz” była o jeden dzień dłuższa, ale w 5 dni 425 wypadków, 57 osób zginęło i prawie 500 zostało rannych – oznajmił podinsp. Radosław Kobryś.

Wyjeżdżając w najbliższych dniach z domu, pamiętajmy, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Warto poprosić sąsiada o to, aby podczas naszej nieobecności zwracał uwagę na obce osoby kręcące się przy naszej posesji.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl