fot. twitter.com

Świętokrzyskie: zatrzymania, zarzuty i areszty wobec podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka”

Dwaj oszuści działający metodą „na wnuczka” zostali zatrzymani przez świętokrzyską policję. Mężczyźni w wieku 23 i 28 lat wyłudzili od dwóch seniorów 40 tys. złotych. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu na 3 miesiące.

Podejrzani zostali zatrzymani przez policję w czwartek i piątek. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani podając się za osoby najbliższe, wyłudzili od dwóch seniorów 40 tys. zł. Do zdarzeń doszło w Skarżysku Kamiennej i Wąchocku w dniach 10 i 23 lipca.

„Jeden z mężczyzn w rozmowie telefonicznej z pokrzywdzonymi przekonywał o tym, iż jest członkiem najbliższej rodziny. Następnie informował, że potrzebuje dużej ilości gotówki, ponieważ jest w kryzysowej sytuacji. Dodawał, że nie może odebrać pieniędzy i zgłosi się po nie inna osoba. W dwóch przypadkach seniorzy uwierzyli i przekazali swoje oszczędności” – przekazał Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych pieniędzy. Natomiast podejrzani mężczyźni w piątek usłyszeli zarzuty popełnienia dwóch oszustw.

„Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował wczoraj do Sądu Rejonowego w Skarżysku Kamiennej wobec obu podejrzanych wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Dziś Sąd oba te wnioski uwzględnił w całości” – powiedział.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl