fot. PAP/Łukasz Gągulski

KGP: Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 88 tys. osób na kwarantannie; 180 naruszeń

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 88 tys. osób poddanych kwarantannie; w ok. 180 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji, od początku akcji kontrolowania osób przebywających na kwarantannie funkcjonariusze dokonali już ponad 3,8 mln sprawdzeń.

Inspektor wskazał również, że ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 88 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. Ciarka zaznaczył, że podczas kontroli w około 180 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia, które w ocenie funkcjonariuszy kwalifikują się do ukarania.

Przypomniał przy tym, że zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Dodał, że policjanci podczas ostatniej doby otrzymali ok. 30 próśb o pomoc w sprawie zakupu żywności, wysłania przesyłki, czy wyniesienia śmieci z domu.

Rzecznik KGP przekazał też, że funkcjonariusze skontrolowali już ponad 121 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. Policjant pochwalił przy tym kierowców autobusów i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów.

Mariusz Ciarka poinformował, że każdego dnia do działań prewencyjnych, w tym zapobiegających zakażeniom, zaangażowanych jest 23-25 tys. funkcjonariuszy. Przekazał też, że od czwartku policjanci rozdają maseczki i informują obywateli o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Rzecznik KGP podkreślił przy tym, że 120 policjantów jest zakażonych koronawirusem. Poinformował, że od początku działań ponad 2,1 tys. policjantów przebywało lub nadal przebywa na kwarantannie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl