fot. twitter.com/GUS_STAT

GUS: Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w marcu – 5,5 tys. zł

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w marcu prawie 5,5 tys.  zł, co oznacza wzrost o 6,3 proc. rdr – podał Główny Urząd Statystyczny.

Zatrudnienie w tym sektorze rok do roku wzrosło o 0,3 proc., jednak miesiąc do miesiąca spadło o 0,5 proc.

W swoim komentarzu GUS przekazał, że odnotowany wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia spowodowany był m.in. wypłaconymi nagrodami kwartalnymi, rocznymi oraz premiami uznaniowymi.

W ocenie dr. Mariana Szołuchy, ekonomisty z Instytutu Prawa Gospodarczego, dane GUS-u są pozytywne. Jednak – jak dodaje – w najbliższym czasie możemy się spodziewać, że wzrost wynagrodzeń wyhamuje.

– Marcowe dane dotyczące wysokości wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw są dobre i wpisują się w trend, który jeszcze w marcu właśnie obowiązywał, który był aktualny, który aktualny już niestety nie jest z powodów, o których wszyscy wiemy i które widzimy gołym okiem. Należy się więc w najbliższej przyszłości nastawić na wyhamowanie wzrostu wynagrodzeń, jeśli nie spadek ich średniego poziomu, oczywiście okresowo, bo wszyscy mamy nadzieję i wszystko też wskazuje na to, że polska gospodarka wróci do normalnego funkcjonowania już wkrótce i wróci do swojej naturalnej, dynamicznej ścieżki wzrostu – zaznacza dr Marian Szołucha.

Dziś GUS ma przekazać kolejne dane dotyczące Polskiej Gospodarki. Tym razem będzie to raport o produkcji przemysłowej w ubiegłym miesiącu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl