Min. Małecki: dobrze zarządzane spółki Skarbu Państwa mogą osiągać b. dobre wynik

Grupa Lotos odnotowała zysk powyżej 400 mln zł od początku roku. Te wyniki pokazują, że spółki Skarbu Państwa mogą osiągać bardzo dobre wyniki, jeśli są dobrze zarządzane – powiedział w dzisiejszych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Maciej Małecki wskazywał, że spółek Skarbu Państwa nie trzeba sprzedawać. By się opłacały, często wystarczy umiejętne zarządzanie.

– Grupa lotos, która osiąga rekordowe wyniki w swojej historii, jest kolejnym przykładem spółki Skarbu Państwa (…), która dobrze zarządzana, pod dobrym kierownictwem może osiągać bardzo dobre wyniki, może przynosić zyski właścicielowi, którym jest Skarb Państwa. Nie trzeba takiej spółki prywatyzować, oddawać jej w obce ręce – zauważył minister Maciej Małecki.

Polityk dodał, że duży wpływ na sukces spółek Skarbu Państwa mają też działania rządu i parlamentu. Jak zaznaczył, zarówno kierownictwo Orlenu, jak i Lotosu ocenia, że nie ma wątpliwości, iż rekordowe zyski tych spółek „nie byłyby możliwe bez bardzo starannego uszczelnienia sektora paliwowego w Polsce”.

– W ubiegłym roku w polskim Sejmie przeprowadziliśmy taki typ ustaw nazywany „pakietem paliwowym”, który uszczelnił system paliwowy w Polsce. Uderzyliśmy w szarą strefę (…). Efektem skuteczności rządu z mafią paliwową są rekordowe wyniki spółek Skarbu Państwa w sektorze paliwowym – to trzeba bardzo mocno podkreślić – tłumaczył gość „Aktualności dnia”.

Jak przypomniał minister, Grupa Lotos jest już kolejną spółką, która nie tylko osiąga wyniki „na plusie”, ale bije rekordy.

– W ubiegłym roku zysk netto przekroczył miliard złotych. Obok tego mamy naszą największą firmę – Orlen. Tam zysk netto zbliżał się do 5 mld zł – podkreślił minister Małecki.

Słuchaj całości [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl