Pielgrzymka rowerzystów do „Polskiej Fatimy” na zakopiańskie Krzeptówki

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach odbywa się dziś Ogólnopolski Zjazd Rowerzystów pod hasłem ,,Rowerem do Polskiej Fatimy”. Pielgrzymka wiąże się z 100. rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ks. abp. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W pielgrzymce udział biorą członkowie klubów rowerowych, niezrzeszone grupy zorganizowane i osoby indywidualne.

Ideą zjazdu jest bliższe poznanie przesłania Orędzia Fatimskiego. Cykliści pielgrzymują ponadto w duchu wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi–wskazuje Henryk Kuczaj, jeden z organizatorów.

– Taką główną intencją jest to, o co Matka Boża prosiła, żeby wynagradzać za wszystkie grzechy Panu Jezusowi i Maryi. Po przez trud chcielibyśmy złożyć taką ofiarę, bo skoro tyle ludzi cierpi i składa cierpienie w ofierze wynagradzającej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, to też będąc zdrowymi, oprócz modlitwy, chcielibyśmy ten trud ofiarować na chwałę Maryi – mówił jeden z organizatorów pielgrzymki.

Powitanie rowerzystów w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach rozpocznie się o godz. 17.30. Później pielgrzymi uczestniczyć będą w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca, które będzie połączone z Mszą św.

Patronat medialny nad Ogólnopolskim Zjazdem Rowerzystów do zakopiańskiego sanktuarium objął Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl