Jasna Góra: trwa XVIII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja [oglądaj na żywo]

Na Jasnej Górze trwa XVIII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja. W tym roku spotkaniu towarzyszy hasło Z Maryją idźmy i głośmy Jezusa Chrystusa”. Transmisję ze spotkania na Jasnej Górze przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

W programie znajdują się świadectwa (m.in. rapera Arkadio i Grzegorza Wacława „Dzikiego”), koncerty (gra zespół „Siewcy Lednicy”) i modlitwa.

Raper Arkadio, Arkadiusz Zbozień, w swoim świadectwie złożonym na Jasnej Górze mówił, jak bardzo wciągnął się w nałóg narkotykowy.

– Jak zapaliłem pierwszy raz marihuanę w wieku 12 lat to prawie przez 5 lat codziennie paliłem. Wstawałem, skupiałem się tylko na tym, jak mogę coś zapalić. To była myśl przewodnia mojego dnia (…). Dochodziło do momentów, że zacząłem podkradać coraz więcej pieniędzy, żeby mieć za co palić (…). Palenie totalnie zabrało mi uczucia, okradałem własnego brata, nawet w momentach, gdy próbował mi pomóc skończyć z moim nałogiem – podkreślał raper Arkadio.

Arkadiusz Zbozień wyjaśnił, że z tego „dna” wyciągnął go starszy o 7 lat brat. Arkadio zawsze uciekał od rozmowy z nim, ale któregoś dnia usłyszał od brata takie słowa: „Bracie, nawet nie wiesz, jak ja bardzo cię kocham”.

– Gdy usłyszałem te słowa od niego, to tak coś mną wstrząsnęło. Do dziś nie wiem, co wtedy poczułem, ale jedyne, na co mnie było stać w tamtej chwili, to płacz. Wtedy zacząłem słyszeć mojego brata – zaznaczył raper.

Od tego momentu rozpoczęła się jego wewnętrzna przemiana. Teraz Arkadiusz wskazuje, że czuje, jak Pan Bóg zachęca go do życia pasją i drogą trudnego, ale sensownego życia.

– Nie chodzi o to, by być egoistycznie skupionym na sobie, tylko o to, by odkrywając swoje pasje, silne strony – służyć innym ludziom. Bardzo wierzę w to, że jeżeli szukasz swojego powołania, to Pan Bóg ukrywa je za twoimi silnymi stronami, za talentami, za tym, czego się boisz – powiedział do młodych zgromadzonym w Częstochowie.

Centralnym punktem spotkania jest Msza św. o godz. 18.00, pod przewodnictwem ks. bp. Adama Wodarczyka, biskupa pomocniczego katowickiego.

Oglądaj na żywo:

http://tv-trwam.pl/na-zywo

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl