W Październiku ogólnopolska Konferencja Naukowa – Nim Przyszła Niepodległa

12 października w parafii Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Nim przyszła Niepodległa.

Spotkanie – organizowane przez stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych wspólnie z Kołem Grodzkim Stronnictwa Narodowego w Zakopanem i Związkiem Polskiego Spisza – ma wpisywać się tematyką w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na konferencji będą poruszane tematy związane z historią Polski, czasami zaborów, walki o niepodległość i narodowymi bohaterami, co ma być wyjściem do rozważań na temat obecnej kondycji naszego państwa oraz jego przyszłości.

Współczesny czas, rok 2018, jest niezwykle ważny. Od wielu lat, po zakłamanych, mrocznych latach PRL-u, próbujemy zbudować nowe, sprawne państwo – z mądrą władzą ustawodawczą, gospodarnym rządem, roztropną władzą sądowniczą, silną armią i lojalną służbą dyplomatyczną. Ten rok skłania  do refleksji nad naszą historią ubiegłego wieku i obliguje nas wszystkich Polaków do obywatelskiej postawy w duchu patriotyzmu” – możemy przeczytać w memorandum konferencji.

Spotkanie będzie trwało od 12 do 13 października w parafii p.w. Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik oraz u sióstr i braci albertynów na Kalatówkach. Konferencja podzielona jest na trzy części podczas których będzie można posłuchać wykładów zaproszonych gości na temat postaci historycznych i barwnej historii Polski. Program przewiduje również Mszę Świętą, czy zwiedzanie pustelni Brata Alberta.

Wstęp na konferencję będzie bezpłatny.

RIRM

drukuj