fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

MON: W Kopenhadze rozpoczęła się konferencja ws. wsparcia dla Ukrainy

W Kopenhadze rozpoczęła się dziś konferencja ws. wsparcia dla Ukrainy z udziałem wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka – poinformował resort obrony. W rozmowach bierze udział minister obrony Ukrainy, Ołeksij Reznikow i ministrowie obrony państw Europy Północnej.

Konferencja jest uzupełnieniem prac i dyskusji w ramach Ukraine Defence Contact Group, która została powołana przez USA w marcu br. w Bazie Sił Powietrznych USA w Ramstein, w reakcji na napaść Rosji na Ukrainę.

Współgospodarzami wydarzenia są ministrowie obrony: Danii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. W konferencji mają wziąć udział przedstawiciele 25 państw.

„Tematem obrad będzie omówienie kryzysu na Ukrainie, wywołanego rosyjską agresją przeciwko temu państwu, wspólnych wysiłków na rzecz organizacji i koordynacji wsparcia dla Ukrainy oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy Ukrainą a państwami Europy Północnej na rzecz pomocy Ukraińcom w ich walce przeciwko rosyjskiej inwazji. Uczestnicy konferencji skupią się na omówieniu dalszego wsparcia i współpracy długoterminowej, w tym szkoleniu żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy” –  poinformował resort obrony.

MON podkreśliło, że Polska, pozostaje jednym z najbardziej aktywnych państw-donatorów pomocy dla Ukrainy zarówno w zakresie pomocy dla mieszkańców jak i dostaw sprzętu wojskowego, których wartość szacowana jest na 1,7 mld USD.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl