vaticannews.va

Ks. kard. K. Krajewski: Ojciec Święty kocha Ukrainę, modli się za Ukrainę i jednoczy świat wokół Ukrainy

W piątek ks. kard. Konrad Krajewski, wysłannik papieski na Ukrainę, odwiedził miejscowość Równe na Wołyniu. Duchowny spotkał się tam z uchodźcami wojennymi, którym powiedział, że Ojciec Święty Franciszek chce być obecny na Ukrainie i każdego dnia modli się o pokój.

W czwartek w rzymskokatolickiej katerze we Lwowie odbyła się modlitwa ekumeniczna w intencji pokoju, której przewodniczył wysłannik papieski na Ukrainę, ks. kard. Konrad Krajewski. [czytaj więcej] 

W piątek ks. kard. Konrad Krajewski spotkał się z uchodźcami z Ukrainy, którzy szukają bezpiecznego schronienia w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

– Ojciec Święty chce być obecny na Ukrainie. Mówi, że kocha Ukrainę, że modli się za Ukrainę i jednoczy świat wokół Ukrainy. Jak tylko zaczęła się wojna, to pierwszego dnia poszedł do Ambasady Rosji przy Stolicy Apostolskiej, prosić o miłosierdzie i o to, aby nie zabijano ludzi. Ojciec Święty kieruje się logiką Ewangelii. To znaczy, że wiara może góry przenosić, czyli naszą bronią jest wiara. Jeżeli tylko wierzymy, to jesteśmy w stanie uprosić Miłosierdzie Boże i pokój dla Ukrainy – zwrócił uwagę wysłannik papieski na Ukrainę.

Ks. kard. Konrad Krajewski podkreślił, że papież Franciszek jest wdzięczny między innymi Polsce za przyjmowanie uchodźców wojennych z Ukrainy do swoich domów oraz oferowanie im bezpiecznego schronienia.

– Ojciec Święty na bieżąco wie, co dzieje się na Ukrainie. Wie, jak ludzie cierpią, jak uciekają i w jaki sposób są przyjmowani w Europie. Ojciec Święty dziękuje krajom ościennym za przyjmowanie uchodźców z Ukrainy do swojego domu. Niech Bóg błogosławi Ukrainę – powiedział ks. kard. Konrad Krajewski.

www.vaticannews.va/radiomaryja.pl

drukuj