Jasionka: Ministrowie rolnictwa V4 i unijny komisarz na konferencji dot. polityki rolnej

W Jasionce koło Rzeszowa odbyła się w sobotę Międzynarodowa Konferencja Rolnicza „Kraje Europy Środkowej w obliczu reformy Wspólnej Polityki Rolnej”.  Wzięli w niej udział m.in. komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Phil Hogan oraz ministrowie rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej.

Politycy omówili m.in. problemy związane z rosyjskim embargo oraz sektorami wieprzowiny i mleka.

Polski minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział, że wyrównanie dopłat bezpośrednich to jedno z oczekiwań Polski wobec Unii Europejskiej.

– Jeśli chodzi o obszary, które są dla nas bardzo ważne, co chcę podkreślić: równe warunki konkurencji, odpowiednie finansowanie, poprawa spójności społecznej, gospodarczej i ekonomicznej, poprawa podejmowania interwencji na rynkach rolnych w ramach zarządzania ryzykiem, no i wspieranie małych i średnich gospodarstw – to są nasze priorytety. Jeśli chodzi o wsparcie wycofania , nigdy nie jest to satysfakcjonujące, ale dziękuję za to, co otrzymaliśmy –  mówił minister rolnictwa.

Na zakończenie konferencji po raz pierwszy wręczono nagrodę im. Józefa Ślisza. Laureatem zostało Stowarzyszenie „Dom Wschodni”, które działa na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Wyróżnienie wręczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który podkreślił, że nagroda została wybrana wyjątkowo celnie.

– Nagroda, która została dzisiaj przyznana, trafiła do fundacji bardzo szczególnego rodzaju. Zajmuje się ona dwoma rodzajami działalności. Jedna z nich odnosi się bezpośrednio do przekazu Pisma Świętego, do słów, w których mowa jest o jednej owczarni i jednym pasterzu, do imperatywu jedności chrześcijan, do imperatywu ich zjednoczenia. I sądzę, że to, co czyni fundacja jest innym sposobem wypełniania tej niezwykłej misji – powiedział Jarosław Kaczyński.

Nagroda im. Józefa Ślisza jest przyznawana przez Kapitułę Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Wyróżnia osoby bądź organizacje za propagowanie postaw obywatelskich i szerzenie wartości chrześcijańskich.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl