(fot.PAP)

Stanisław Kalemba nowym ministrem rolnictwa

Prezydent powołał Stanisława Kalembę (PSL) na ministra rolnictwa i rozwoju wsi. W piątek kandydaturę Kalemby zaakceptował premier Donald Tusk. Szef rządu stwierdził, że polityk PSL jest gotowy do podjęcia „działań oczyszczających” w spółkach i agendach podległych ministerstwu.

Sam Kalemba oświadczył, że będzie chciał poznać wyniki kontroli dotyczące ewentualnych nieprawidłowości wokół ministerstwa, a dopiero później podejmować decyzje personalne.

Stanisław Kalemba zastąpi na stanowisku Marka Sawickiego, który podał się do dymisji po ujawnieniu nagrania z rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem.

Sprawa dotyczyła nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa, m.in. w spółce Elewarr.

Jan Krzysztof Ardanowski, były wiceminister rolnictwa nie spodziewa się jakiś większych zmian w polityce prowadzonej przez PSL w resorcie rolnictwa.

Audio MP3
Pobierz

„Wiele do życzenia daje także fakt, że ciężko jest określić jakie poglądy tak naprawdę ma Stanisław Kalemba. Bardzo często na komisjach rolnictwa na spotkaniach z rolnikami mówi jak opozycja. Podkreśla, że jest ciężka sytuacja w rolnictwie, że spadają dochody, że są problemy z finansowaniem inwestycji w rolnictwie, z utrzymaniem melioracji, ośrodków doradztwa. Mówi sensownie, ale jak przychodzi do głosowania – głosuje inaczej niż koalicja.” –zauważa Jan Krzysztof Ardanowski.

Audio MP3
Pobierz
drukuj