„Tato – bądź, prowadź, chroń!” – spotkanie dla rodzin z ekspertami psychologii oraz pedagogiki

21 października odbędzie się konferencja „Tato – bądź, prowadź, chroń!”. Podczas spotkania głos zabiorą eksperci psychologii oraz pedagogiki, którzy od lat dzielą się swoim bogatym doświadczeniem życiowym i wiedzą z zakresu życia rodzinnego. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.

W powoli kończącym się Roku Świętego Józefa zostanie podjęty raz jeszcze temat ojcostwa. Centrum Życia i Rodziny stawia tym samym kropkę nad „i” swoich tegorocznych działań: kampanii [„Dzień Ojca na nowo!”] i [Marszów dla Życia i Rodziny].

Centrum Życia i Rodziny chce pokazać wyzwania i zagrożenia stojące przed współczesnymi ojcami, ale też dać im mocne intelektualne i duchowe wsparcie do toczenia walki o dobro swoich rodzin.

„Kryzys ojcostwa zarówno na poziomie rodzinnym i emocjonalnym, jak i w kontekście społecznym, nieustannie się pogłębia. Objawia się tym, że wielu współczesnych ojców w Polsce (także ci mieniący się katolikami) rezygnuje ze swoich podstawowych obowiązków” – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Porzucają oni duchowe prowadzenie swoich rodzin i zaniedbują ich obronę przed ideologicznymi zagrożeniami. Ich życie pełne jest wad i złych nawyków. Wyłączają się z życia rodzinnego, uciekając w błahostki na ekranach telewizorów lub smartfonów.

„Jest też wielu ojców, którzy przeżywają swoją codzienność w duchu św. Józefa. Gorliwie oddają się Bogu, wytrwale troszczą się o swoje małżonki i dzieci, cierpliwie trudzą w pracy. Stawiają czoła przeciwnościom, nie uciekają, walczą, ale są też ojcowie, którym zależy na dobru rodzin, lecz ulegają fałszywym pomysłom wychowawczym podsuwanym przez współczesną subkulturę. Przez to czują się w swoim ojcostwie zagubieni i nie wiedzą, gdzie szukać pomocy” – zaznaczył Paweł Ozdoba.

Misją [Centrum Życia i Rodzinyjest przeciwstawianie się trendom, które osłabiają życie rodzinne, a równocześnie dostarczanie rodzinom narzędzi do budowania go w oparciu o prawdę, dobro i piękno. Stąd inicjatywa konferencji.

Konferencja odbędzie się 21 października w Warszawie w Warszawskim Domu Technika przy ul. Czackiego 3/5. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 (rejestracja będzie otwarta pół godziny wcześniej), a zakończymy około godziny 16.00.

Spotkanie będzie również transmitowane online, dzięki czemu również ci, którzy nie będą mogli tego dnia pojawić się w Warszawie, będą mieli możliwość śledzenia tego wydarzenia.

„Wierzę, że także i ta konferencja »Tato – bądź, prowadź, chroń! będzie mocnym impulsem do refleksji i umocnienia polskich ojców. Jeszcze raz zachęcam do udziału w naszej konferencji, dzięki której łatwiej będzie nam odnaleźć rozwiązania problemu, jakim jest potężny kryzys męskości, z którym przyszło się nam zmierzyć” – zachęcał Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Udział w konferencji zapowiedzieli:

  • Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, która odważnie przeciwstawia się narastającym wpływom ideologii LGBT na szkoły;
  • Bogna Białecka, ceniona psycholog, autorka licznych poradników dotyczących wychowania i relacji;
  • Janusz Wardak, jeden z liderów Akademii Familijnej, prowadzący doradztwo rodzinne i wychowawcze;
  • dr Andrzej Mazan, dyrektor Kolegium Świętej Rodziny, wieloletni pedagog i wykładowca uniwersytecki;
  • Dariusz Zalewski, promotor klasycznej (katolickiej) etyki wychowawczej, twórca i autor portalu edukacja-klasyczna.pl;
  • ks. dr Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Kaliskiej.

Centrum Życia i Rodziny/radiomaryja.pl

drukuj