fot. twitter/episkopatnews

W czwartek w Warszawie konferencja „Rodzina miejscem wychowania do wartości”

„Rodzina miejscem wychowania do wartości” to hasło konferencji, która w najbliższy czwartek odbędzie się w Warszawie. W konferencji weźmie udział szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Spotkanie ma na celu wskazanie głównych potrzeb polskiej rodziny. Wśród prelegentów znajdują się między innymi ks. prof. Tadeusz Guz oraz dr Jacek Pulikowski. Organizatorem spotkania jest MRPiPS.

Konferencja wpisuje się w narodową debatę o rodzinie zapoczątkowaną w ub.r. przez resort – zauważa dr Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy RP.

– Dobrze, że ten cykl konferencji ma miejsce, że trwa, że uczestniczą w tej konferencji nie tylko przedstawiciele ministerstwa, nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim – jak na tej konferencji, która będzie miała miejsce w czwartek – wybitni eksperci. Zapewne konferencja uszczegółowi te wartości, które kształtują się w rodzinie, a zatem chrześcijańskie, patriotyczne, etyczne i kulturowe. Zapewne też, jak sadzę, konferencja potwierdzi, że rolą państwa jest wspieranie rodziny w zakresie trwałości małżeństwa, tworzenie takiego prawa, które chroni rodzinę i szanuje jej pierwszeństwo w wychowaniu – mówi Krzysztof Kawęcki.

Debata wpisuje się także w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie naszych obrad pragniemy wykazać, że zarówno w przeszłości, jak i obecnie to rodzina jest miejscem przekazywania tradycji, kodu kulturowego, zwyczajów oraz ducha polskości – czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

RIRM

drukuj