Akcja „Świeć Przykładem” zachęca do korzystania z odblasków

Obchodzimy dziś Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. W ramach akcji „Świeć Przykładem” policja zachęca pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych.

Noszenie odblasków ma szczególne znaczenie jesienią i zimą, kiedy szybciej zapad zmrok, rano dłużej jest ciemno, a gorsza widoczność panuje także w ciągu dnia. W ramach akcji „Świeć Przykładem” po raz kolejny policja realizuje działania informacyjno-edukacyjne. Celem akcji jest zachęcanie pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych.

Kom. Robert Opas przypomniał, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Zaapelował również o to, aby nosić elementy odblaskowe zarówno na obszarze niezabudowanym, jak i zabudowanym.

Kiedy kierowca z daleka widzi święcący punkt, ma zdecydowanie więcej czasu na odpowiednią reakcję, a to niejednokrotnie może uratować zdrowie, a nawet życie pieszego.

TV Trwam News

drukuj