fot. PAP/Darek Delmanowicz

Świętokrzyskie: pierwsze mandaty za łamanie zakazu zgromadzeń

Pierwsze przypadki łamania zasad związanych z zakazem zgromadzeń odnotowali świętokrzyscy policjanci. Wśród ukaranych są m.in. osoby spożywające alkohol. Do takiego zdarzenia doszło między innymi na kieleckiej Ostrej Górce.

„Trzej mężczyźni, kontrolowani w rejonie Ostrej Górki przyznali, że chcieli napić się wspólnie alkoholu. W trakcie interwencji bagatelizowali wprowadzone przepisy, nie rozumiejąc powagi sytuacji. Ich zachowanie zostanie wkrótce ocenione przez sąd” – powiedział Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Zaznaczył, że przez miniony weekend podobnych interwencji było 6. Funkcjonariusze patrolowali place, parki i rezerwaty, które są chętnie wybierane przez mieszkańców na spacery.

„W działaniach mundurowi wykorzystywali m.in. służbowego drona. W efekcie stróże prawa podjęli 6 interwencji – 10 osób zostało pouczonych, a wobec 11 skierowano sprawy do sądu” – mówił Karol Macek.

Ponadto w ciągu ostatniej doby świętokrzyscy policjanci ponad 5200 razy kontrolowali osoby poddane kwarantannie i nadzorowi epidemiologicznemu. W dziewięciu przypadkach funkcjonariusze stwierdzili niestosowanie się do przepisów, za co grozi do 30 tys. złotych grzywny.

PAP

drukuj