Lublin: Policja zarekwirowała ponad 40 kg marihuany

Ponad 40 kg marihuany o szacunkowej wartości 2 mln zł zarekwirowała policja w Lublinie. Zatrzymano dwóch mężczyzn, których sąd aresztował na trzy miesiące. Będą odpowiadać za udział w handlu znacznymi ilościami środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu policjanci w lubelskiej dzielnicy Tatary zatrzymali do kontroli dwa samochody: fiata ducato i renaulta clio. Według ustaleń operacyjnych, w autach miały znajdować się narkotyki. W trakcie przeszukania samochodów funkcjonariusze znaleźli ponad 30 kg suszu roślinnego, po zbadaniu okazało się, że jest to marihuana. – poinformowano w poniedziałek na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dalsze ustalenia policjantów doprowadziły do odnalezienia trzeciego samochodu, w którym także znajdowały się narkotyki. W aucie zaparkowanym w dzielnicy Bronowice policjanci znaleźli kolejne 10 kg marihuany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 40 kg marihuany. Jej wartość oszacowana została na około 2 mln zł.

Dwaj mężczyźni, którzy jechali samochodami z marihuaną zostali zatrzymani. To mieszkańcy Lublina, w wieku 28 lat i 55 lat. Młodszy mężczyzna karany był w przeszłości za udział w bójce. Starszy był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże z włamaniem, rozboje, wymuszenia rozbójnicze i oszustwa.

W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszeli zarzuty dotyczące handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Sąd, zgodnie z wnioskiem prokuratora, aresztował ich na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl