fot. flickr.com

Modernizacja służb mundurowych przynosi coraz lepsze efekty 

Modernizacja służb mundurowych zapowiedziana przez Prawo i Sprawiedliwość nabiera tempa. Inwestycja w kapitał ludzki, rozbudowa remiz czy nowy sprzęt – to tylko niektóre przykłady wsparcia straży pożarnej w naszym państwie. Nowy sprzęt trafił także do Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Tuszów Narodowy w województwie podkarpackim.  

Praca strażaka to niewątpliwie trudny i wymagający zawód.

– Obierając św. Florian za patrona wzięliście sobie go za wzór do naśladowania w swoim życiu na posterunku służeniu lokalnej społeczności w ratowaniu jej mienia, zdrowia, a niekiedy nawet życia z narażeniem samych siebie na niebezpieczeństwo związane z waszym powołaniem – wskazał Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy.

Służba drugiemu człowiekowi to priorytet w działaniach strażaków. Pomagają oni nie tylko w trakcie pożarów, wypadków drogowych, ale także podczas powodzi. Nie zapominają też o edukacji dzieci i młodzieży.  

– Dziękuję Wam za utrzymywanie gotowości bojowej w swoich jednostkach, za szkolenia, za przygotowanie mundurowe – za to wszystko, co czynicie na co dzień, a szczególnie dziękuje Wam za pracę z młodzieżą – zaznaczył Franciszek Augustyn, członek Zarządu Głównego Związku OSP w Warszawie. 

Strażacy każdego dnia z narażeniem życia dbają o nasze bezpieczeństwo. Aby szybciej i sprawniej mogli dotrzeć do osób potrzebujących, niewątpliwie potrzebny jest dobry sprzęt.

Dzięki wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości, w tym m.in. dzięki Funduszowi Sprawiedliwości, jednostka OSP w Jaślanach otrzymała nowy samochód bojowy. To jednak nie jedyne wsparcie, jakie w najbliższym czasie otrzymają strażacy z województwa podkarpackiego.

– Tylko w tamtym rok z Ministerstwa Sprawiedliwości przeznaczonych zostało przeszło 100 mln zł na pomoc OSP. Na nasze województwo podkarpackie tj. ok 18,5 ml zł – poinformował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. 

Modernizacja służb mundurowych przynosi coraz lepsze efekty.

– Rok 2018 przyniósł kolejną rozbudowę remizy i nowy nabytek w postaci nowego średniego wozu bojowego – powiedział Krzysztof Kapel, prezes OSP w Jaślanach.

Do roku 2020 na program modernizacji służb mundurowych przeznaczonych zostanie łącznie 9,2 mld zł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl