PAP/Radek Pietruszka

PiS odwołuje konwencję wyborczą

Pomoc poszkodowanym przez ulewne deszcze jest dla partii rządzącej priorytetem. Dlatego konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości na Mazowszu została odwołana. Poinformował o tym prezes partii Jarosław Kaczyński.

Sytuacja na południu Polski w dalszym ciągu jest dramatyczna. Z powodu intensywnych opadów deszczu wiele domostw zostało podtopionych.  Tereny, które najbardziej ucierpiały, odwiedził premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło oraz szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.

– Władza, przedstawiciele rządu z premierem na czele, kierują bezpośrednio akcją, która zmierza do tego, żeby straty ograniczyć, a tam gdzie to jest możliwe, wyeliminować. To jest dzisiaj w Polsce najważniejsze – podkreślał Jarosław Kaczyński, prezes PiS

W związku z tym, szef partii poinformował, że zaplanowana na finiszu kampanii konwencja, która miała się odbyć w jednej z gmin Mazowsza została odwołana.

– Uważamy, że ta konwencja w tej sytuacji byłaby niestosowna – wskazywał.

Prezes PiS odniósł się także do słów lidera Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna podczas czwartkowej konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie, określił działania Prawa i Sprawiedliwości w sprawie powodzi mianem politycznego kabaretu.

–  Z jego ust powinno paść słowo przepraszam – akcentował Jarosław Kaczyński.

Bo to, co powiedział Grzegorza Schetyna, wyraża stosunek nie do Prawa i Sprawiedliwości, ale – jak podkreślił prezes PiS – do ludzi, którzy znaleźli się w stanie realnego zagrożenia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj