fot. Tomasz Strąg

J. Brudziński: MSWiA nie poniosło dodatkowych kosztów za lot J. Kaczyńskiego

Przelot prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego policyjnym śmigłowcem ze Świnoujścia do Krakowa nie spowodował żadnych dodatkowych kosztów po stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – podkreślają parlamentarzyści PiS.

Prasa poinformowała kilka dni temu, że w minioną sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził gazoport w Świnoujściu, a następnie wyruszył do Krakowa, na grób brata. Skorzystał przy tym z policyjnego helikoptera.

PO zwróciła się do szefa MSWiA o wyjaśnienia i zwrot kosztów przelotu.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, że Jarosław Kaczyński został zaproszony przez ministra Mariusza Błaszczaka, który dysponuje śmigłowcem i nie spowodowało to dodatkowych kosztów.

– Resort spraw wewnętrznych nie poniósł żadnych dodatkowych kosztów w związku z tym, że zostaliśmy zaproszeni na pokład helikoptera. Minister Błaszczak i tak był w Świnoujściu, i tak ze Świnoujścia wylatywał, więc żadne dodatkowe koszty nie zostały przez resort poniesione. Chciałbym natomiast państwa poinformować, o czym już państwo pewnie wiecie, że pan premier Jarosław Kaczyński zdecydował się wpłacić równowartość najdroższego biletu lotniczego na linii lotnisko w Goleniowie- Kraków na fundację rodzin poległych policjantów – podkreślił Joachim Brudziński.

Wicemarszałek Sejmu również zdecydował się na taki sam gest.

RIRM

drukuj