PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ostatni dzień kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego dobiega końca. Dziś od północy rozpocznie się cisza wyborcza. W niedzielę wybierzemy swoich przedstawicieli do europarlamentu.

To było kilka tygodni intensywnej kampanii. W tym czasie każda z partii zaprezentowała odrębny program i pomysły na kreowanie europejskiej polityki. Koalicja Europejska skupiła się na walce ideologicznej.

– Koalicja Europejska powstała po to, żeby przywrócić nadzieję nam wszystkim, Polsce i Europie, i że wygramy te wybory, wygramy wybory 26 maja – powiedział Grzegorz Schetyna.

Głównym zarzutem wobec PiS- u stała się próba wyprowadzenia naszego kraju ze Wspólnoty.

– Czy na pewno warto podjąć ryzyko głosowania na tych, którzy dzisiaj prezentują się jako Europejczycy z nadzwyczajnym entuzjazmem – pytał Donald Tusk.

Były także ataki na Kościół – chęć powołania specjalnej komisji do spraw nadużyć wobec nieletnich. Politycy Koalicji Europejskiej uderzali także w instytucje małżeństwa i rodzinę. Mówili wprost, że jeśli wygrają wybory to wprowadzą związki partnerskie.

– Myślę, że społeczeństwo polskie dojrzało do tego typu rozwiązań. Widzimy jak zmieniają się poglądy większości Polaków, a tu chodzi o elementarną godność człowieka, by wszyscy byli traktowani równo – oznajmił poseł Borys Budka.

Na afirmację rozwiązań szkodliwych dla polskiego społeczeństwa nie godzi się Prawo i Sprawiedliwość.

– W tej chwili dzięki ich bardzo ostrej propagandzie jest więcej ludzi, którzy gotowi by byli to zaakceptować, niż było ich wcześniej, ale z całą pewnością większość Polaków to odrzuca, i my uczynimy w najbliższych latach bardzo dużo w tym kierunku, aby ta większość rosła – powiedział Jarosław Kaczyński.

PiS stawia na silną Polskę w Europie. Powrót Unii do jej wartości, obrona rodziny a także walka o interesy polskich rolników to tylko niektóre z celów.

– Wsparcie rolnictwa to jest drugi punkt, który będzie finansowany ze wspólnej polityki rolnej, ale też ze środków krajowych. Tutaj trwają negocjacje dotyczące wspólnej perspektywy finansowej ten główny cel, bo pozostałe zostały ustalone w ramach 28 państw praktycznie, to jest wyrównanie dopłat. To przed nami nowy Parlament, nowa komisja Europejska i mam nadzieję rząd PiS, będą dążyły do tego, aby te dopłaty były równe – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel.

Tylko od nas i od naszych decyzji zależy kształt dzisiejszej j i przyszłej Europy.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj