fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Spółki Skarbu Państwa pomagają w walce z pandemią

Aktywnie pomaga między innymi Orlen. Spółka przeznaczyła na ten cel kolejne 60 milionów złotych. Do Polski przybył też pierwszy transport maseczek ochronnych, które Orlen przekaże do Agencji Rezerw Materiałowych i fundacji. Spółka obniżyła także ceny paliw i produkuje płyn do dezynfekcji.

– W tym trudnym momencie, w którym znalazł się nasz kraj, niezwykle ważne, aby państwo posiadało instrumenty, żeby wspierać obywateli, zapewniać im dostęp do niezbędnych artykułów medycznych. W tym dziele niezwykłą rolę odgrywają spółki Skarbu Państwa – mówił wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

– Orlen jest odpowiedzialną firmą. Orlen jest firmą, która będzie na dobre i złe z Polakami. To jest nasz rynek. Są czasy, kiedy się zarabia, ale są czasy, kiedy trzeba ponieść społeczną odpowiedzialność biznesu. Rynek jest bardzo ważny. Rynek to także nasi klienci. Jest rzeczą normalną, że firma takiej wielkości musi pomóc i od samego początku tej pomocy staramy się udzielać – dodał Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl