Bośnia i Hercegowina: Policja zatrzymała dwóch migrantów z Syrii i Algierii

Bośniacka policja poinformowała w poniedziałek, że zatrzymała dwóch migrantów z Syrii i Algierii oraz skonfiskowała ukrytą broń podczas obławy w stolicy kraju, Sarajewie.

„Podczas obławy w kilku lokalizacjach policja znalazła karabin, cztery pistolety, tłumik i amunicję” – powiedziała Reuterowi rzeczniczka sarajewskiej policji Suvada Kuldija. Do obławy doszło w niedzielę wieczorem.

Rzeczniczka dodała, że zatrzymani zostaną w ciągu dnia przekazani prokuraturze, ale więcej szczegółów nie ujawniła.

W tym roku około 15 tys. uchodźców i migrantów z Azji i Afryki Północnej przedostało się przez Bośnię i Hercegowinę do bogatszych krajów europejskich. Kilka tysięcy utknęło w BiH po tym, jak sąsiednia Chorwacja zaostrzyła kontrole na granicach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl