Podejrzani o organizację przemytu marihuany z Hiszpanii do Polski

Straż Graniczna zatrzymała dwóch mieszkańców Warmii i Mazur podejrzanych o organizację przemytu z Hiszpanii do Polski dużych ilości marihuany i handel tymi narkotykami. To kolejne zatrzymania w sprawie. Dotychczas zarzuty postawiono pięciu osobom.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Mirosława Aleksandrowicz, ostatnie zatrzymania miały miejsce 21 marca.

32 i 38-latkowi – mieszkańcom powiatu działdowskiego (woj. warmińsko-mazurskie) prokurator zarzucił, że od kwietnia do czerwca 2016 r. zorganizowali przemyt 84 kg narkotyków o wartości szacunkowej 2,5 mln zł. Obaj są także podejrzani o wprowadzanie ich do obrotu.

Jeden z mężczyzn został aresztowany na trzy miesiące, a drugi został objęty policyjnym dozorem. Zgodnie z postawionymi zarzutami grozi im od 3 do 15 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.

Na ślad tego szlaku przemytniczego Straż Graniczna wpadła w czerwcu zeszłego roku, kiedy to podczas kontroli jednego z tirów wjeżdżających do Polski przez Świecko (Lubuskie) znaleziono 42 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w zbiorniku na paliwo i kołach zapasowych.

Kierowcą pojazdu był 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Dalsze ustalenia doprowadziły do przedstawienia zarzutów dwóm kolejnym osobom.

Aleksandrowicz dodała, że sprawa ma charakter rozwojowy.

„Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.” – powiedziała rzeczniczka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl