fot. pixabay.com

Służba Więzienna udaremniła przemyt narkotyków do zakładu karnego w Cieszynie

Funkcjonariusze Służby Więziennej udaremnili w poniedziałek przemyt narkotyków na teren zakładu karnego w Cieszynie. Podczas kontroli paczki dla jednego z osadzonych znaleźli marihuanę – poinformował por. SW Tomasz Głasek.

Paczka, wysłana do jednego ze skazanych, miała zawierać tylko odzież. W trakcie gruntownej kontroli okazało się, że został w niej ukryty woreczek z suszem o łącznej wadze nieco ponad 3 g.

„Wstępne badanie narkotesterem wykazało, iż jest to marihuana” – powiedział por. Tomasz Głasek.

Funkcjonariusze z cieszyńskiego zakładu karnego zabezpieczyli nielegalną substancję i wraz z danymi nadawcy paczki, przekazali całą przesyłkę policjantom. Dyrektor placówki wszczął też czynności wyjaśniające.

„Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. Pierwszą linię stanowi dział ochrony, gdzie kontrolowane są m.in. przedmioty dostarczane osadzonym” – dodał por. Tomasz Głasek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl