fot. PAP/Leszek Szymański

Szef SW: Mam nadzieję, że w 2022 r. będą podwyżki na podobnych warunkach, jak w służbach MSWiA

Dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wyraził podczas czwartkowej konferencji prasowej nadzieję, że na początku 2022 r. wejdą w życie podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SW na podobnych warunkach, jak w innych służbach podległych MSWiA.

„Mam nadzieję, że już od 1 stycznia 2022, tak jak w innych służbach mundurowych, cały projekt i pakiet rozwiązań, jeżeli chodzi o podwyżki dla pracowników mundurowych i cywilnych wejdą nie na gorszych warunkach, jak w MSWiA” – powiedział gen. Kitliński w czwartek podczas konferencji dotyczącej zmian w więziennictwie.

Zapewnił, że „to pozwoli na zorganizowanie właściwego systemu motywacyjnego”.

Zwrócił uwagę, że „polska Służba Więzienna, która liczy prawie 30 tys. funkcjonariuszy nigdy nie miała programu modernizacyjnego do pierwszego programu, który został wprowadzony w 2016 r.”.

„To była kolosalna zmiana, (…) służba została doinwestowana i wyposażona we właściwy sprzęt i właściwą infrastrukturę” – ocenił.

Jacek Kitliński wskazał, że jednym z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie resocjalizacji, jest to, że spośród skazanych, którzy mogą pracować odbywając karę, pracuje 86 procent.

„Przybywa więźniów, a jest ich, ponad 400, którzy popełnili takie przestępstwa, którzy mają dożywocie z możliwością np. ubiegania się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie w 2050 r. To mam nadzieję spowoduje prewencję, bo nieuchronność kary jest bardzo ważna” – wskazał.

PAP

drukuj