J. Brudziński i M. Błaszczak: Przybywajcie do Krakowa, warto!

Wicemarszałek Sejmu – Joachim Brudziński oraz minister spraw wewnętrznych i administracji – Mariusz Błaszczak zapraszali na antenie „Studia ŚDM” w TV Trwam do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży. Łączy nas Jezus – i to jest naprawdę piękne przeżycie – podkreślał szef MSWiA.

W rozmowie z o. Piotrem Dettlaffem CSsR politycy mówili m.in. o organizacji i bezpieczeństwie ŚDM. Polska jest krajem bezpiecznym – zapewniał min. Mariusz Błaszczak.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwa ponad 38 tys. funkcjonariuszy służb podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji: policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, ale także Wojsko Polskie i służby podległe innym ministrom. (…) W całym kraju codziennie ponad 7,5 tys. policjantów patroluje dworce kolejowe, porty lotnicze, centra handlowe, miejsca skupisk ludzi, by zapewnić bezpieczeństwo – mówił szef MSWiA.

Wicemarszałek Joachim Brudziński zwrócił z kolei uwagę m.in. na to, że odbywanie się w Polsce Światowych Dni Młodzieży jest doskonałą okazją na zaprezentowanie w dobrym świetle Polski i Polaków. Odnosząc się do publikacji, które MSZ przygotowało dla odwiedzających nasz kraj pielgrzymów [czytaj więcej], stwierdził że „nie ma lepszej metody na to, by te wszystkie zakłamania, które dotyczą naszej historii” naprawić.

Kiedy grupa Meksykanów wyjeżdżała ze Szczecina i Świnoujścia, to chociaż byli tam tylko cztery dni, mieli łzy w oczach, bo zostawili po tych czterech dniach już przyjaciół (…). Jestem przekonany, że kiedy te setki tysięcy młodych ludzi będą opuszczały Polskę, też będą miały łzy w oczach – że opuszczają gościnny i piękny kraj. Nie ma lepszej metody, żeby przy wsparciu  tego typu publikacji te różnego rodzaju zakłamania i nieprawdy odkłamywać – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Cały wywiad [tutaj].

RIRM

drukuj